Yazılar

GittiGidiyor, e-ticaret dendiğinde ilk akla gelen, alıcı ve satıcıları bir araya getiren Türkiye’nin en büyük pazaryeri platformlarından birisidir. GittiGidiyor, 2001 senesinde kurulup, 2011 senesinde eBay tarafından satın alınmıştır. Türkiye e-ticaret sektöründe pazar payı oldukça yüksek olan GittiGidiyor, güvenli bir platform sağlaması nedeniyle satıcı ve müşterileri tarafından önemli derecede tercih edilmektedir.

GittiGidiyor’da gerçekleşen her satış sonrası, ürünün listelendiği kategoriye göre değişen oranlarda GittiGidiyor Komisyon Bedeli tahsil edilir.
GittiGidiyor siparişlerinin alıcı veya GittiGidiyor tarafından onaylanmasından sonra satıcılara yapılacak ödeme süresi 10 gün’dür. Ürün bedelleri, GittiGidiyor komisyon tutarı kesildikten sonra satıcının hesabına aktarılır.

GittiGidiyor’da başarıyla gerçekleşen satış işlemi sona erdikten sonra ürün satın alan alıcılar 45 gün içerisinde, alışveriş yaptıkları satıcılar hakkında puan ve yorum kullanma hakkına sahip olurlar. Alıcıların verdikleri puan ve yorumlar satıcıların profil sayfalarında yayınlanır.