Yazılar

Günümüzde Youtube yoğun ilgi gören ve hemen hemen herkes tarafından çeşitli sebeplerle kullanılan bir platform haline gelmiştir. Video içeriklerinin her alanda hayatımıza girmesi ve değerinin artması ile birlikte tüm sektörlerde yüksek oranda kullanılmaya başlanması hem şirketlerin hem de kullanıcıların ilgi odağında olması yönüyle çok güçlü bir konumda bulunmaktadır. E-ticarette’de gelişen teknolojiyle birlikte ürün görselleri yeterli olmamakta tüketiciler tanıtım videoları da bulunan ürünlere daha fazla güven duymakta ve tercih etmektedir. Bu ihtiyaçtan yola çıkarak youtube videoları ürün satış sayfalarında paylaşılabileceği gibi, son zamanlarda oldukça yüksek oranda popüler olan youtube üzerinden de satış yapılabilmektedir.

Farklı hedef kitlelere ulaşma, farkındalık artırma, reklam ve tanıtım faaliyetlerini yürütme, marka bilinirliği yaratabilme gibi satış hacminde artık sağlamak amaçlı uygulamalar için vazgeçilmez mecralardan birisi sosyal medyadır.

Günümüzde insanların sosyal medyaya olan yoğun ilgisi, bu mecraların e-ticaret tarafında aktif olarak kullanılmaya başlamasını sağlamıştır.  Sosyal medya, bireysel ve toplumsal paylaşımların yapıldığı platformlar olmakla birlikte, günümüzde pazarlama ve marka tanıtımı için de aktif bir şekilde kullanılan bir mecra haline gelmiştir.