Yazılar

Gelişen teknoloji, kullanıcı alışkanlıkları ve özellikle akıllı telefon kullanımının son derece yaygınlaşması ile beraber mobil uygulama geliştirmek neredeyse zorunlu bir hal almıştır. Mobil uygulama pazarı hızla büyüyen ve geniş bir Pazar payına sahip olmuştur. Bu nedenle mobil uygulama hazırlama ve pazarlama faaliyetleri önem kazanmış ve bu büyük pazarda pay almanın yolu bu uygulamaları geliştirmek ve hedef kitleye ulaşmaktan geçmeye başlamıştır.

Tüm alanlarda olduğu gibi mobil kullanımı özellikle e-ticarette çok önemli bir konuma gelmiştir. Tüketicinin satın alma alışkanlıklarına etki etmiş, anında ihtiyaca ulaşılmasına olanak sağlamıştır. Mobil uygulamalar ile tüketiciler satın alınacak mal veya hizmete saniyeler içinde ulaşabilmekte ve alışverişini tamamlayabilmektedir. Bu sebeple mobil uygulamalar e-ticarette satış konusunda çok önemli ve stratejik bir konuma sahip olmaktadır.

Yaz aylarında bilindiği üzere insanların tatile çıkması, yıllık izinlerin sıkça kullanılan dönem olması ve tatil önemine giriş sebebi ile e-ticarette bu durumun yansıması ile satış hacimlerinde düşüşler görülmektedir. Bu dönemden olumsuz etkilenmemek için e-ticaret satıcılarının bazı stratejik hareketlerle satışlarını kontrollü tutmak adına iş planlarını yapmaları gerekmektedir.