Yazılar

E-ticarette mal alımında tedarikçilerden gelen ve mal satışında müşteriye gönderilen ürünlerin teslimatları için kargo maliyetleri ortaya çıkmaktadır.
Bu maliyetlerin minimuma indirilmesi için kargo firmaları ile gönderiler için çeşitli anlaşmalar yapılabilmektedir. Bunun yanında müşteriler de büyük ölçüde e-ticarette ücretsiz kargo seçeneği ile mal satışı yapan satıcıları tercih etmektedir.
Satıcılar kargo maliyetlerini düşürmek için karo firmaları ile yapacakları anlaşmaların yanı sıra, bazı kampanyalar ile de kargo maliyetlerini düşürebilirler.

e-ticarettin en önemli unsurlardan birisi, siparişlerin müşterilere teslimatıdır. Müşteri satın alma alışkanlıkları izlendiğinde hızlı ve güvenilir teslimat sağlayan satıcıları tercih ettikleri gözlenmiştir. Siparişi adresine geldiğinde her müşteri, özenle hazırlanmış düzgün bir paketleme, hasarsız ve eksiksiz ürün teslimatı, kolay iade hizmeti ve bunun yanı sıra kaliteli bir hizmet kapsamında güler yüzlü kargo personeli görmek ister. Bu sebeplerle siparişlerin teslim edilmesinde anlaşılacak kargo firması büyük önem taşımaktadır.